خانه » خواص درمانی میوه خشک

خواص درمانی میوه خشک

میوه خشک چیست ؟

دسته ای از خشکبار است که طی فرآیندی سنتی و یا صنعتی مقدار زیادی از آب خود را از  دست داده است. اصطلاح “میوه خشک” طیف وسیعی از روشهای خشک کردن میوه ها  را شامل می شود.از دیرباز با خشک‌کردن آنها دانسته یا ندانسته، pHشان را پایین و طول مدت ماندگاری‌شان را بالا می‌بردند. ازجمله  میوه های خشک و سنتی ومعمولی مانند خرما ، انجیر ، آلو ، کشمش ، زردآلو  فاقد قند یا آب اضافه ای هستند و با برداشتن آب تشکیل می شوند. و انواع دیگر مانند ، زغال اخته ، گیلاس ، توت فرنگی و پرتقال معمولاً قبل از خشک شدن در  شربت شکر غوطه ور می شود.هرچند این میوه ها نیز بدون افزودنی شربت شکر قابلیت خشک شدن دارند . برخی نیز از انواع میوه های خشک در مقایسه با میوه های طبیعی آفتاب خشک از رنگ روشن تری برخوردار هستند که به دلیل افزودن  دی اکسید گوگردبه آنهاست. البته هریک از این افزودنی ها دلایل خاص خود را دارد. در هرصورت این سردرگمی را در بین مردم ایجاد می کند که مقدار ارزش غذایی چیپس میوه چقدر است. ویا می توان آن را بعنوان جایگزین میوه و یا تنقلات میان وعده ای ویا حتی یک قدم جلوتر یک وعده غذایی به حساب آورد.در این مقاله سعی شده  براساس آخرین یافته های محققان به بررسی خواص درمانی میوه خشک و مضرات آن به زبان ساده پرداخته شود.بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باورند که میوه‌های خشک شده تا زمانی که به صورت متعادل مورد استفاده قرار بگیرند انتخابی مغذی و مناسب به حساب می‌آیند. در واقع تحقیقات جدید نشان داده‌اند خواص درمانی میوه‌های خشک با رژیمی سالم و کاهش چاقی در ارتباط است.

 مصرف میوه خشک ویا میوه تازه؟

بدیهی است که مصرف میوه تازه  امری اجتناب ناپذیر است .و میوه کامل و غیرفرآوری شده همیشه بهترین انتخاب است. اما  دسترس نبودن همه میوه ها در تمام فصول و عدم نگهداری طولانی مدت میوه تازه یک دغدغه است . ونکته مهمتربرخی از خواص درمانی چیپس میوه است که گاها در میوه تازه دیده نمی شود. و لذا توصیه مصرف میوه خشک به جهت عدم مصرف میوه تازه براساس ذائقه افراد و نبود میوه تازه است . مهمتر از آن بهترین جایگزین انواع تنقلات از قبیل پفک وچیپس و..  و آبمیوه های صنعتی  می باشد .

از آنجا که فرایند خشک کردن موجب از دست رفتن مقادیری مواد مغذى  و افزایش درصد انرژى و قند در میوه ها مى شود.غالبا این تفکر حاکم است که با وجود میوه های تازه نباید ازچیپس میوه استفاده کرد.واما باید دانست تمام تغییرات در میوه هاى خشک فقط تخریبى نبوده و گاهى از اوقات، اثرات ویژه اى براى حالت خشک برخى میوه ها وجود دارد که در تازه ى آنها این اثرات کمتر است. به عنوان مثال، آلوى خشک اثر ملینى بیشترى نسبت به آلوى تازه دارد. مشابه همین اثر را در انجیر خشک و توت خشک نیز مى توان مثال زد.برخى از میوه هاى خشک تا چهار برابر انواع تازه ى خودشان آنتى اکسیدان دارند. میوه هاى خشک به دلیل داشتن فیبر، آهن، سلنیوم و پتاسیم بالا انتخاب خوبى براى افراد دچار کمبود این مواد هستند.

خواص درمانی میوه خشک چیست؟

ا- کتنرل اشتها :

میان وعده با مفاهیمی مانند غذای “ناخواسته” یا کالری خالی همراه است. که معمولاً باعث از دست دادن کنترل اشتهامی شود. و با مصرف بیش از حد تنقلات  گاها چاقی را به همراه دارد. این دیدگاه بیان می شود که برای خنثی کردن الگوهای میان وعده کنونی ، بهتر است یک میان وعده پرچرب را با یک میان وعده چیپس میوه سالم  جایگزین کنیم. این بدان معنا نیست که تنقلات میوه خشک به معنای مطلق “خوب” و دیگران “بد” هستند ، ولی انتخاب میان وعده های مناسب یک استراتژی بالقوه برای بهبود کنترل اشتها است. از جمله فواید درمانی میوه های خشک استفاده از آن به عنوان یک میان وعده مناسب است. که حس سیری در فرد ایجاد می کند. و همچنین عاملی برای گوارش راحتر است. زیرا منبع غنی از فیبر می باشد. از این رو مصرف میوه خشک می تواند یک راهکار مفید برای بهبود کنترل اشتها باشد.

۲- سلامت دستگاه گوارش :

در واقع چیپس میوه منبع غنی فیبر ها می باشند. خصوصا آلو خشک و زرد آلو خشک که خاصیت ملینی دارند به افراد دچار یبوست پیشنهاد می شود.وجود فیبر عمل گوارش را آسانتر کرده و گاها با افزایش وزن مدفوع وتعداد دفع آن خطر ابتلا به سرطان رود را کاهش می دهد.توصیه های امروزی پزشکان مبنی بر مصرف زیاد میوه وسبزیجات به دلیل فیبر بالای آنهاست ودریافت حدودا ۳۰ گرم فیبر در روز نیاز هر فرد است .که متاسفانه خصوصا در میان کودکان بامصرف انواع تنقلات صنعتی دریافت فیبر کاهش یافته است. لذا اکیدا توصیه می شود نگاه درمانی به میوه های خشک در کنار مصرف تنقلات داشته باشیم.

۳- سلامت قلب و عروق :

یکی از اصلی ترین ماده موجود در میوه های خشک پلی‌فنول‌ می باشد. فواید مهم پلی‌فنول‌ها برای سلامتی، به نقش آنتی‌اکسیدانی‌ آن‌ها مربوط می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ها به توانایی در مبارزه با آسیب سلولی معروف هستند. پلی‌فنول‌ها می‌توانند بر ژن‌ها و حتی  روی باکتری‌های روده هم تأثیرگذار باشند.  ولی اصلی ترین تاثیر آن کاهش خطر ابتلا به شرایط مزمن متابولیک مانند بیماری قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ است. زیرا کلسترول بد خون را کاهش و کلسترول خوب خون را افزایش می‌دهد.  وهمچنین حساسیت به انسولین را افزایش و سرعت هضم و جذب قند در بدن را هم کاهش بدهند.که خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

بنابراین با توجه به خواص درمانی میوه های خشک توصیه به مصرف مداوم آنها می شود حتی طی آزمایشات اخیر نشان  می دهد که کشمش و آلوی خشک منبع غنی از پلی فنول نسبت به انگور و آلوی تازه دارند.

مضرات میوه خشک چیست؟

۱-قند اضافی :

وجود قند زیاد به نسب حجم پایین  چیپس میوه است . زیرا آب موجود خشک شده و مقدار قند آن افزایش یافته است  و از طرفی برخی از میوه ها را بعد از اسلایس کردن در محلول شربت قندی غوطه ور می کنند که خود عاملی برای افزایش قند میوه خشک شده می باشد. توصیه می شود در مصرف آن زیاده روی نشود۰و همچنین قند موجود در آن ممکن است دندان ها آسیب می زند

۲- مواد نگهدارنده:

به برخی از میوه های خشک از جمله موزخشک و.. به دلیل حفظ شفافیت وماندگاری بالاتر از سولفید گوگرد استفاده می کنند که این مواد خصوصا در افرادی که مبتلا به آسم هستند امکان ایجاد حساسیت دارد. البته توصیه می شود از میوه خشک های ارگانیک استفاده شود.

بهترین روش مصرف میوه خشک چیست؟

این مطلب را نیز در نظر داشته باشیم که امروز براساس آخرین تحقیقات پژوهشگران اروپا در سال ۲۰۱۸ (که در مقاله ای در سایت tandfonlineبه چاپ رسیده است) چیپس میوه را می توان بعنوان یک وعده غذایی فرهنگ سازی نمود. چالش های تغذیه ای امروزی شامل چگونگی افزایش مصرف میوه ، سبزیجات در جهت تامین فیبروکاهش مصرف مواد قندی در چارچوب یک رژیم غذایی خوش طعم ومتنوع  است. لذا میوه های خشک را می توان بعنوان بخشی از رژیم غذایی ، ترویج بیشتری داد زیرا از نظر فیبر سرشار ، چربی کم و یک منبع غلیظ از ریز مغذی های مختلف هستند.  ونسبت به برخی از میوه های تازه ، میوه خشک برای مصرف کنندگان مناسب بوده و ماندگاری بالایی دارد. در حالیکه ممکن است نسبت به میوه تازه یا سایر گزینه های دیگر گران به نظر برسد ولی  به دلیل وزن کم میوه خشک به ازای هر قسمت ، ممکن است خوردن دو قسمت آسانتر از خوردن دو قسمت از میوه کامل باشد ، این امر باعث افزایش توانایی در مصرف مواد مغذی در حجم کمتری می شود.لذا با ایجاد یک رژیم غذایی متعادل روزانه ویا هفتگی خصوصا برای کودکان جدا از نگاه تغذیه چیپس میوه  نگاهی درمانی به آن داشت.

By |۱۳۹۸/۸/۷ ۹:۲۱:۲۴۳ام مهر, ۱۳۹۸|آموزش|۰ Comments

Leave A Comment

تبریک!
  برنده تخفیف ویژه شدید!

فقط برای شما

حراج واقعی
3تا انتخاب کن
1 دونه به انتخاب خودت هدیه بگیر

 

close-link